Navigácia:  Domov > AVOCENT - KVM prepínače

hore
Stránka
Ponuka

AVOCENT - KVM prepínače

KVM prepínače umožňujú ovládať servery a iné zariadenia z jednej klávesnice, monitora a myši. Pomocou KVM riešení môžu administrátori spravovať aj stovky serverov a sériových zariadení z jednej konzoly, či sa nachádzajú v dátovom centre, na opačnom konci budovy alebo v inom meste. Jednoznačnou prednosťou je skutočnosť, že sa jedná o hardwarové riešenie bez nutnosti HW alebo SW zásahu do spravovaného zariadenia a s možnosťou prístupu už od úrovne BIOSu.

 

KVM over IP systémy využívajú výhod existujúcej TCP/IP infraštruktúry tým, že prevádzajú analógové signály klávesnice, videa a myši do digitálnej podoby, komprimujú a šifrujú ich a „zapúzdrujú“ informáciu do TCP/IP paketov. TCP/IP pakety sú prenášané existujúcimi sieťovými smerovačmi a prepínačmí obvyklým spôsobom. Klientsky software na počítači správcu potom pakety spracováva a zobrazuje správcovi grafický „front end“ zariadenia, ku kterému je pripojený.

Hlavné výhody riešenia so vzdialeným prístupom KVM over IP:

  • Zvýšená prevádzková spoľahlivosť IT systému zvýši produktivitu organizácie
  • Úspora pracovného času a cestovných nákladov administrátorov
  • Nezávislosť pracoviska administrátora na umiestnení spravovanej infraštruktúry
  • Jednoduché združenie znalostí niekoľkých pracovníkov alebo technického supportu pri riešení komplikovaných problémov

Firma Avocent ponúka 3 rôzne riešenia KVM over IP prispôsobené nárokom a potrebám rôznych zákazníkov – od rozsiahlych IT systémov až po vzdialenú správu jedného počítača. 

Riešenia pre veľké dátové centrá – Avocent DS

V súčastnosti najkomplexnejšie riešenie správy všetkých zariadení v dátovom centre – multiplatformových serverov PS/2, Sun i USB a zariadení spravovaných cez sériový port. Vzhľadom k možnej správe napájania je možné kompletné ovládanie zariadení vrátane teplého aj studeného reštartu. Pohodlnú správu všetkých zariadení cez jednu obrazovku zaisťuje viewer DSView a jeho jednoduchšia varianta DSWebview pre inštaláciu hlavne na notebooky. Administrácia systému a overovanie prístupových práv sa prevádza centrálne pomocou softwarového balíka DSAuth/DSAdmin pod Windows NT/2000. Káblové prepojenie sa prevádza prevažne káblami CAT5, čo je v súčastnosti najmodernejší spôsob. 

Riešenia pre stredné podnikové systémy – Avocent AutoView R

Kompaktné jednoducho inštalovatelné jednotky spojujúce v jednom zariadení 16 kanálový prepínač s lokálnym a súčasne vzdialeným prístupom cez TCP/IP. Jedna jednotka výšky 1U obsiahne ľubovolnú kombináciu serverov na platformách PS/2, Sun a USB aj zariadení spravovaných cez sériový port. Lokálna analógová konzola je kombinovaná s 1 alebo 2 súčasnými vzdialenými prístupmi cez TCP/IP. Súčasťou dodávky je viewer AVWorks spustitelný na pracovnej stanici pod Windows alebo Linuxom. Administrácia systému aj overovanie prístupových práv sa prevádza v samotnom zariadení. Výhodou je rozsiahly SNMP management zariadení a prepojenie pomocou CAT5 kabeláže.

 

Úsporné riešenie – Avocent SwitchView IP

Najnovším prírastkom do rodiny zariadení pre vzdialenú správu cez TCP/IP je tzv. IP front end, zariadenie, ktoré je naozaj IP bránou ku existujúcemu alebo novo inštalovanému analógovému KVM prepínaču. Vzhľadom k jeho prekvapivo nízkej cene ho možno použiť ku správe malých systémov alebo dokonca len jedného počítača. Funkčnosťou a bezpečnosťou však SwitchView IP nijak nezaostáva za inými riešeniami KVM over IP. Správa sa prevádza cez internet browser, lokálna analógová konzola zostáva zachovaná. Jednoduchým spôsobom je možné ovládať aj jedno sériové zariadenie, napríklad zásuvkovú lištu s diaľkovo spínanými zásuvkami. Komunikačné nároky na prenos digitalizovaných a šifrovaných KVM signálov je možné prispôsobiť kapacite používaného komunikačéího kanálu.

 

 

Konzultácie

Po zaslaní Vašej požiadavky Vám ponúkame návrh optimálneho KVM riešenia odpovedajúceho Vašim potrebám vrátane jeho predvedenia alebo zapožičania k otestovaniu v reálnych podmienkach.

Katalóg na stiahnutie

 

 

« späť hore ďalej »
hore
Stránka
Ponuka
hore
Stránka
Ponuka

Spoločnosť Vorax, s.r.o. je zapísaná v Obch. registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sro, Vložka: 50690/B.

Copyright © 2007-2019 Vorax, s.r.o.

Prihlásenie